Het bestuur van het recreatieschap Twiske Waterland heeft het wervingsplan voor Twiske Poort goedgekeurd, hoewel de aangevraagde NNN-ontgrenzing nog stilligt. Dat kan gevolgen hebben voor de planning, aldus het schap. Ontgrenzing van het Natuurnetwerk Nederland betekent dat gebieden hun beschermde status verliezen.
Het is de bedoeling om Twiske Poort (eerder De Blauwe Poort) te herontwikkelen als onderdeel van de aanpak van het hele entreegebied van Het Twiske. De focus ligt hierbij op het aantrekken van een geschikte ontwikkelaar / exploitant voor sportieve en op gezinnen gerichte recreatie en horeca. De Blauwe Poort hield in 2013 op te bestaan. De waterattractie opende in 1991 maar raakte in financiële problemen.
Bron: beeldkwaliteitsplan Twiske Poort
Kort na de sluiting werd een deel van het complex door brand verwoest en een plan voor een duurzame inrichting heeft sindsdien ontbroken. Dat moet nu gaan veranderen. In het beeldkwaliteitsplan is onder meer sprake van een kindvriendelijk restaurant, een avontuurlijke speeltuin, een pumptrack, een vernieuwd klimpark en mogelijk een aquapark in de zwemplas. Dat alles met aandacht voor natuurinclusief bouwen. De biodiversiteit in het gebied wordt actief versterkt met bloemrijke graslanden, nestgelegenheden voor vogels en natuurlijke afscheidingen.