
Het RIVM meldt vandaag 89 nieuwe ziekenhuispatiënten en 86 overledenen, wat gezien het feit dat op dinsdag de cijfers meestal hoger zijn dan op andere dagen door de ‘nagekomen’ meldingen uit het weekeinde een positief beeld laat zien . Het aantal bevestigde coronabesmettingen is nu opgelopen tot 41.087 en het aantal doden tot 5168. In totaal 11.126 mensen kwamen in het ziekenhuis terecht. De sterftecijfers in de drie Zaangemeenten bleven onveranderd.
Sommige mensen hebben een grotere kans om ernstig ziek te worden als ze besmet zijn met het nieuwe coronavirus dan anderen. Dat komt doordat de natuurlijke afweer van het lichaam bij mensen op leeftijd en bij mensen die een ziekte hebben vaak lager is. Dat meldt het RIVM vandaag op basis van nieuwe kennis. Mensen die tot een risicogroep behoren zijn mensen van 70 jaar en ouder en mensen van boven de achttien met een van volgende aandoeningen:
Mensen die tot de risicogroep behoren moeten zoveel mogelijk thuisblijven. Als dat toch noodzakelijk is dan gelden uiteraard de veiligheidsmaatregelen voor het houden van afstand en extra aandacht voor hygiëne. Het advies is om geen bezoek te ontvangen, maar in elk geval nooit meer dan één of twee vaste personen die zich ook aan alle maartegelen moeten houden. De adviezen voor deze groep luiden:
Een uitzondering geldt voor zelfstandig wonende ouderen die vóór de pandemie al kwetsbaar waren in hun zelfredzaamheid en een zeer beperkt netwerk hebben. Om in de huidige omstandigheden een sociaal isolement te voorkomen, kunnen hier één of twee vaste personen worden aangewezen die hen met enige regelmaat blijven bezoeken. Ook bij dit bezoek gelden uiteraard de algemene maatregelen. U belt de huisarts als u zieker wordt of als u medische hulp nodig hebt. Bijvoorbeeld bij hoge koorts of moeilijk ademen. Ga niet naar de huisarts of het ziekenhuis toe, maar bel de huisarts.
Als u huisgenoot bent van iemand met een kwetsbare gezondheid, dan is het eveneens belangrijk de maatregelen zo goed mogelijk op te volgen. Voor kwetsbare ouderen in een verpleeg of verzorgingshuis is er informatie op de website van de Rijksoverheid . Kinderen met een onderliggend medisch probleem lijken geen groter risico te lopen op een ernstig verloop van Covid-19 dan gezonde kinderen, uitgezonderd wellicht kinderen met ernstig overgewicht en/of suikerziekte. Bij twijfel of uw kind naar school, de kinderopvang of de buitenschoolse opvang kan is het verstandig te overleggen met de behandelend (kinder)arts en de schoolleiding. Wanneer een gezinslid in de risicogroep valt en onder specialistische behandeling is, overleg dan eveneens met de arts en de schoolleiding.
Patiënten uit kwetsbare groepen kunnen getest worden als dat van belang is voor hun behandeling of verzorging. Dit kan gedaan worden door de huisarts of behandelend arts. Op basis van de kennis van nu lijkt het erop dat astma- of allergiepatiënten niet meer risico lopen dan anderen zolang ze voorgeschreven mediacatie innemen. De griepprik biedt alleen bescherming tegen griep en niet tegen andere virussen, zoals het nieuwe coronavirus. Er is geen bewijs dat mensen die de griepprik hebben gehad vatbaarder zijn voor het nieuwe virus. Weerstand vermindert niet na een griepprik. Ook is er geen bewijs dat de griepprik zelf een grotere kans op Covid-19 geeft. Daarnaast heeft een griepprik geen invloed op hoe erg de klachten zijn, als je ziek wordt.






