Laatste schooldag hier begonnen: het wordt druk op de weg

15 jul 2022, 10:29 Actueel
screenshot 20220715 102407
Wikipedia / CC0

Voor de Zaanse schoolkinderen begint vandaag de zomervakantie. De ANWB waarschuwt voor topdrukte op de wegen in Europa. Mensen die morgen of zondag met de auto op vakantie gaan, kunnen daarom het beste pas ’s middags vertrekken, zegt de bond.

De ANWB verwacht in België grote drukte bij Luik. Daar is door werkzaamheden aan de E25 de weg in beide richtingen dicht. In Frankrijk worden op zaterdagochtend files verwacht op de Autoroute du Soleil, de snelweg van Parijs naar Lyon en Marseille. De route A10 / A63 Parijs - Tours - Bordeaux naar Spanje stroomt in de loop van de ochtend eveneens vol. In Duitsland en Oostenrijk moeten reizigers rekening houden met files rond Hamburg, München en Salzburg. Op ruim 900 plaatsen wordt aan de weg gewerkt. Ook bij de Gotthardtunnel in Zwitserland en in het noorden van Italië kan het erg druk op de weg worden.

[embed][/embed]

In het midden van het land is de vakantie vorige week al begonnen en in het zuiden hebben kinderen nog een laatste schoolweek voor de boeg. Eind augustus gaan kinderen in het midden en noorden van het land weer naar school, begin september start het nieuwe schooljaar in het zuiden.

[embed][/embed]