Bestaande koopwoning in tweede kwartaal opnieuw duurder

11 aug , 8:27Actueel
screenshot-20251016-140911-68f0e09eae34c-69c63344ab24c
Pixabay / CC0
In slechts zes Nederlandse gemeenten daalden de prijzen van bestaande koopwoningen in het tweede kwartaal van 2026 ten opzichte van een jaar eerder, maar Zaanstad zat daar niet bij. Hier werden ze nog 0,8 procent duurder. In Wormerland was dat drie procent; Oostzaan is onbekend.
Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Landelijk gezien werd voor een koophuis gemiddeld ruim vier procent meer neergeteld. In de gemeente Oost-Gelre in de Achterhoek stegen de huizenprijzen relatief gezien het hardst: ruim 20 procent. De grootste daling was in Noord-Beveland, met 5,1 procent, gevolgd door Ouder-Amstel met min 2,8 procent en Hillegom (min 2,5 procent). Ook in Valkenswaard, Veldhoven en IJsselstein daalden de prijzen.
Bron: CBS / Kadaster
Bron: CBS / Kadaster
De landelijke woningprijzen bereikten in 2022 een piek, waarna ze tot het einde van 2023 daalden. Sindsdien stijgen de huizenprijzen elk kwartaal en bereikten veel gemeenten volgens het CBS nieuwe records. Wel is de stijging de laatste kwartalen aan het afvlakken, zo erd eerder al duidelijk.

Uitponden

Dat laatste is een gevolg van het zogenoemde uitponden, waarbij beleggers voormalige huurhuizen te koop zetten. Dit gebeurde de afgelopen tijd massaal vanwege aangescherpte regels voor huurwoningen. Daardoor neemt het aanbod van koopwoningen toe. Bovendien gaat het hierbij vaak om appartementen, wat de gemiddelde huizenprijs drukt.
loading

Loading articles...

Loading