Alle zestien shows Brigitte Kaandorp in IJmuiden geannuleerd wegens gezondheid

10 feb , 16:45 Actueel
screenshot 20250210 164339
Wikimedia / Ad Aerts

Brigitte Kaandorp heeft de zestien shows van haar nieuwe voorstelling Wilde Westen in het Haventheater in IJmuiden geannuleerd. De reden daarvoor zijn aanhoudende gezondheidsklachten, schreef Kaandorp 'met pijn in het hart' in een bericht op haar website. Zesduizend mensen hadden al een kaartje gekocht.

Kaandorp speelde eerder een andere voorstelling in IJmuiden. Daarna was ze 'erg moe, af en aan grieperig en steeds maar niet de 100 procent die je eigenlijk nodig hebt om aan de voorbereidingen van een nieuwe show te beginnen'. 'Aanvankelijk dacht ik nog dat ik met een paar dagen rust en goed slapen wel weer op de been zou zijn. Maar twee weken na de kerst kreeg ik een zware griep die maar niet over wilde gaan. Daar bovenop kwam een zeurende oorontsteking.' Later kreeg zij het gevoel dat ze niet meer genoeg tijd had om 'én te herstellen, én de nieuwe voorstelling voor te bereiden'.

Geen andere keus

'Op een gegeven moment moest ik onder ogen zien dat het niet haalbaar was om de show door te laten gaan. Ik ging het gewoon niet meer voor elkaar krijgen.'  De beslissing viel Kaandorp zwaar. 'In de ruim 40 jaar dat ik op het toneel sta, zijn de keren dat ik een voorstelling door ziekte of omstandigheden niet door kon laten gaan op een hand te tellen. Alleen heb ik nu even geen andere keus. Het spijt me ten zeerste.'