Actiegroep Noorderveenweg ongelukkig met nieuwe verbinding

10 dec 2021, 9:37 Actueel
screenshot 20211210 090413
Google Street View

Het (sluip)verkeer in Assendelft via de Noorderweg naar de Noorderveenweg sturen is niet voor alle inwoners van het dorp het ei van Columbus. Twee actiegroepen staan tegenover elkaar, hoewel ze hetzelfde beogen: de drukte op de Dorpsstraat tegengaan. De nu al drukke rotonde Noorderveenweg / Dorpsstraat is de bottleneck.

Er is bij deze rotonde onvoldoende ruimte voor een goede verkeerstechnische oplossing en verkeerslichten gaan alleen voor nóg meer files zorgen, stelde woordvoerder Henk Roosendaal van de Actiegroep Noorderveenweg gisteren in de raadzaal. Als automobilisten ontdekken dat ze door de nieuwe route te pakken tijd kunnen besparen, zullen ze niet aarzelen om die ook te nemen. De remedie is dan snelheidsremmende maatregelen, maar volgens Roosendaal zijn daar nog geen beslissingen over genomen en hij en zijn medestanders vrezen dat die er niet zullen komen.

Laat Assendelft weer Dorp zijn

De sinds 2016 bestaande actiegroep Laat Assendelft weer Dorp zijn is een groot voorstander van de verbindingsweg Noorderveenweg - Noorderweg - Communicatieweg en hing de vlag uit toen het besluit werd genomen dat die weg er zou komen. Leden van deze groep hoorden echter van de Actiegroep Noorderveenweg dat die ‘geen middel zullen schuwen om de weg tegen te houden’ en dat er al bezwaarschriften zijn ingediend. De Dorpsstraat zal niet opeens een rustige straat worden door de nieuwe verbindingsweg, weet ook Laat Assendelft weer Dorp zijn, maar er komt in de visie van deze groep wel een betere spreiding van het verkeer.