
Op verschillende plekken in Zaandam zijn gisteren verkeerscontroles gehouden waarbij processen-verbaal zijn uitgeschreven voor een grote variatie aan overtredingen. Hoeveel uren en mankracht eraan gespendeerd zijn is niet gemeld, maar de opbrengst mocht er zijn.
Er werden onder meer twee begrenzers en een bus pepperspray in beslag genomen. De dienstdoende agenten turfden daarnaast de volgende onregelmatigheden:
WOK staat voor Wacht Op Keuren. De politie kan aan de R ijksdienst voor het Wegverkeer een melding doorgeven dat de scooter niet voldoet aan de wettelijk gestelde eisen. Dit betekent dat de bestuurder niet alleen een bekeuring ontvangt voor de overtreding maar dat d e scooter ook in originele staat teruggebracht moet worden en opnieuw gekeurd moet worden door de RDW. Rijden op een scooter met een WOK-status is strafbaar en de verzekering vervalt . Als er ingrijpende wijzigingen zijn aangebracht kan blijken dat een aanvullende keuring noodzakelijk is. Deze gebeurt op het testcentrum van de dienst in Lelystad (TCL). Dan moet dus ook vervoer voor de tweewieler naar Flevoland worden geregeld.