Oud-Zaandammer beschuldigd van grootschalige oplichting

24 dec 2017, 13:00 112
oplichting
Pixabay

Een van de mensen achter de in Zaandam gevestigde beleggingsmaatschappij Sun Interest, de 48-jarige Marino P. heeft de inleg van investeerders volgens het Openbaar Ministerie voor zichzelf gebruikt. In verband met deze zaak werden eerder dit jaar een woning en het bedrijfspand in Zaandam doorzocht en werd beslag gelegd op 400.000 euro.

Tijdens de eerste regiezitting in de zaak heeft P. alle aantijgingen ontkend, meldt het Financieele Dagblad . Het OM legt hem onder meer oplichting, witwassen en valsheid in geschrifte ten laste. P. probeerde via Sun Interest en Sun Interest II vanaf juni 2016 beleggers te laten investeren in nieuwe zonneparken. Die kwamen er niet, maar ondertussen zou P. zeker 676.000 euro hebben uitgegeven aan 'achterstallige rekeningen' en 'om van te leven'.

Ex-compagnon verklikte de boel

De zaak kwam aan het rollen nadat een ex-compagnon van P. naar de AFM stapte. Die bekeek de zaak en liet een deel over aan het OM en de Fiod. De AFM kwam ook met een openbare waarschuwing . P.

heeft

op dit moment geen vast adres

meer

in Nederland en

woont

in Spanje.

Hij heeft al enige tijd in vooarrest doorgebracht.

Getuigen horen

Volgens zijn advocaat Wiebe de Vries probeerde P. wel degelijk om zonneparken aan te leggen. De rechter stemde in met diens verzoek om getuigen te horen die de zaak ‘in een ander daglicht’ kunnen stellen. De inhoudelijke behandeling van de zaak kan nog zeker een jaar op zich laten wachten.