
Het zware ongeval van vanmorgen op de A7 bij Zaandam is veroorzaakt door een dronken spoo k rijder, meldt de politie . In tegenstelling tot eerdere berichten zijn er ‘slechts’ vier gewonden: twee mensen bleven ongedeerd. De drankrijder is na controle in het ziekenhuis aangehouden.
Het gaat om een 39-jarige man uit Amsterdam. De bestuurder van de bestelbus waar hij frontaal bovenop klapte is een 40-jarige Beverwijker die richting Zaanstad reed. Zijn bus sloeg over de kop en zijn passagier, een vrouw uit Purmerend, liep ernstig beenletsel op. Beiden zijn naar het ziekenhuis vervoerd.
In de auto van de spookrijder reden drie mensen mee. De twee op de achterbank, een 45-jarige man uit Amsterdam en een 43-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats raakten gewond. Een 20-jarige man uit Zaandam die voorin zat liep geen letsel op en ook de dronken bestuurder kwam er zonder noemenswaardige verwondingen vanaf. Hij zit vast op het politiebureau in Zaandijk.