Drie beschonken Zaankanters moeten hun rijbewijs inleveren

27 apr 2018, 10:14 112
onder invloed
Politie Zaanstreek

Koningsdag is voor drie beschonken rijders in Zaanstad in mineur begonnen. De politie voerde op meerdere plekken alcoholcontroles uit.

In de Curaçao straat in Wormerveer reed een 23-jarige man op een snorfiets zonder verlichting. Toen agenten hem hiervoor wilden waarschuwen, roken zij een sterke alcohollucht. De verdachte blies 645 ug/l op het bureau. Dat kostte hem zijn rijbewijs.

Peperstraat

In de Peperstraat in Zaandam werd een negentienjarige automobilist uit Koog aan de Zaan aangehouden. Hij blies 445 ug/l. Omdat de jongeman een beginnende bestuurder is, is ook zijn rijbewijs ingevorderd.

Dorpsstraat Assendelft

In de Dorpsstraat in Assendelft tenslotte viel een 29-jarige man in een personenauto op omdat hij de hele rijbaan nodig had. Op het ademanalyseapparaat bleek hij 765 ug/l te blazen. Ook hij is zijn rijbewijs kwijt.

Alledrie de mannen zijn overgebracht naar bureau Zaandijk. Het Openbaar Ministerie beslist wat er met hen gaat gebeuren.